Festival demokracie 2018

Doprovodný program konference Forum 2000

Program


Čtvrtek 4.10.


Společné šití české státní vlajky se Zašívárnou (EN/CZ)

Workshop
18:00 - 20:00, Experimentální prostor NoD
Ve spolupráci s Linhartovou nadací

V Zašívárně vznikají originální vzory, které zpracováváme tradičními technikami. Můžete si je sami udělat s tvořícími sadami nebo si je nechat vyrobit od našich vyšívacích babiček. Na festivalu Zóna demokracie budeme s našimi babičkami a zájemci ze široké veřejnosti šít a vyšívat velkou státní vlajku, která bude na konci festivalu vystavena v prostorách kavárny NoD.


Divadlo Feste: Václav Havel - Moc bezmocných (CZ)

Divadlo
20:00 - 21:30, Experimentální prostor NoD

Ve spolupráci s Linhartovou nadací

Na základě vydání Charty 77 je Václav Havel vzat do vazby, na jejíž podmínky, jak sám později doznává, nebyl připraven. Přes všechny snahy udržet svoje tělo i duši v kondici, v něm vazba stále více vyvolává paniku a úzkost.Inscenace se neodehrává v divadelních budovách, ale ve veřejném prostoru měst. Vzniká vždy nová, původní verze, která pracuje s charakterem veřejného prostoru daného místa. Registrace nutná.

Režie:
Jiří Honzírek


Osamelý bežec Ivan Štrpka žije svoju báseň (SK)

Prezentace
16:30 - 18:30, Nadácia Polis Žilina

Ve spolupráci s Nadací Polis Žilina

Prezentace knižního rozhovoru Žít svoji báseň Jána Štrassera s Ivanem Štrpkou, básníkem, prozaikem, překladatelem, členem legendární básnické skupiny Osamělí běžci, která odmítla oficiální socialistickou poezii . V 70. letech nesměl pro své politické názory publikovat. Dialogy o poezii, literatuře, kultuře a světě, ve kterém chceme žít. V doprovodném programu budou recitovat verše a zpívat texty Ivana Štrpky žilinští studenti.

Řečníci:
Ivan Štrpka, Ján Štrasser, Peter Ničík


Populismus v Maďarsku: Anti-evropská rétorika vs. národní zájmy? (HU)

Diskuze
18:00 - 20:00, České centrum Budapešť

Ve spolupráci s Centrem pro Evropská sousedská studia (CEU)

Politický diskurz ve střední Evropě je v rostoucí míře ovlivňován skepticismem vůči EU. Tato debata představí výsledky projektu „PopEUlism“, který se soustředí na evropské instituce a politiky, proti-imigrační postoje a důvěru v demokracii. Během debaty budeme diskutovat o tom, zda Maďarsko je laboratorním příkladem současného pravicového populismu v Evropě.

Pátek 5.10.


Chop se iniciativy: Evropská občanská iniciativa jako nástroj pro utváření Evropy (EN/CZ)

Workshop
08:30 - 12:30, Evropský dům

Ve spolupráci s Evropskou občanskou iniciativou, Evropskou komisí a EUROPEUM

Jak zajistit, aby fungovala pan-evropská demokracie? Jak podpořit občany, aby využili možnosti prosazovat změny? Roadshow Evropské iniciativy občanů přijíždí do Prahy, aby se setkala s občany a hovořila s nimi o tom, jak společně ovlivňovat evropskou politiku. Cílem workshopu je diskutovat současný stav demokracie podporované občany v ČR a sdílení know-how ke koordinaci úspěšné kampaně Evropské občanské iniciativy v oblasti financování, budování partnerství a zvyšování povědomí.
Registrujte se zde.


Těhotenství, porod a vaše práva (CZ)

Přednáška
16:00 - 17:30, A-Centrum

Ve spolupráci s Unií porodních asistentek

Rodiče často nevědí, na co mají právo v předporodní, porodní i poporodní péči. Mnohdy se tak dostávají do situace, kdy jsou jejich práva porušována. Chcete vědět, jak vypadá informovaný souhlas? Na jaké informace a jakou péči máte právo? Co je to a k čemu slouží porodní plán? Přednáška právničky a porodní asitentky bude zaměřena na tyto a další otázky.

Řečníci:
Adéla Hořejší, Ivana Königsmarková


Carolina Dutca: Places of Violence (EN/CZ)

Vernisáž
18:00 - 20:00, Galerie Pragovka

Ve spolupráci s Člověkem v tísni

Carolina Dutca je dokumentární fotografka z regionu Podněstří, specializující se na dlouhodobé projekty v oblasti lidských práv. Nyní přijíždí do Prahy představit svou novou výstavu fotografií, která zachycuje silné a zamlčované příběhy domácího násilí v jejím rodném regionu.

Řečníci:
Carolina Dutca


Od uhelného kouře k občanské energetice (CZ)

Diskuze
18:00 - 19:30, Centrum Člověka v tísni Langhans

Ve spolupráci s Greenpeace Česká republika

Horní Jiřetín je město v severních Čechách, kterému po dlouhé roky hrozil zánik kvůli těžbě uhlí. Díky občanské angažovanosti místních se podařilo město zachránit. Nyní může město investovat do budoucnosti bez uhlí. Místní základní škola dostala tepelné čerpadlo a organizace Greenpeace vybrala peníze na solární panely. Co bude dál? Stane se Jiřetín prvním českým energetickým družstvem?

Řečníci:
Jan Freidinger, Jan Rovenský, Jakub Tadeáš Kucharič, Linda Friebertová


Jan Strýček a kol: Sedm kostek cukru (CZ)

Divadlo
20:00 - 21:00, Experimentální prostor NoD

Ve spolupráci s Linhartovou nadací

Drama pro dva herce o povaze svobody, hrdinství a osobní zodpovědnosti.Kdy přichází vhodná doba na to začít bránit svobodu? A jak člověk zjistí, jestli se k tomu hodí? Nejhorší zlo je plíživé zlo, které roste potichu a nenápadně a když si konečně uvědomíme, jak je nebezpečné, už je příliš pozdě začít s ním bojovat. Příběh inspirovaný životem politického vězně, Josefa Černohorského, a našimi vlastními životy. Registrace je nutná.

Řečníci:
Václav Zimmermann, Marta Sobotková, Jan Strýček, Tereza Černá, Tereza Pavelková, Nadan Pojer


Těhotenství, porod a vaše práva (CZ)

Přednáška
16:00 - 17:30, Mamicentrum, Brno

Ve spolupráci s Unií porodních asistentek

Rodiče často nevědí, na co mají právo v předporodní, porodní i poporodní péči. Mnohdy se tak dostávají do situace, kdy jsou jejich práva porušována. Chcete vědět, jak vypadá informovaný souhlas? Na jaké informace a jakou péči máte právo? Co je to a k čemu slouží porodní plán? Přednáška právničky a porodní asitentky bude zaměřena na tyto a další otázky.

Řečníci:
Sandra Pašková, Jana Riedlová


Potřebuje demokracie nakopnout? (CZ)

Diskuze
18:00 - 21:00, Mezinárodní environmentální vzdělávací, poradenské a informační středisko ochrany vod Vodňany

Ve spolupráci s Vodňany žijou

Jsou humanitní a demokratické ideály, na kterých před sto lety vzniklo samostatné Československo, přežité? Co je příčinou sílící nedůvěry v instituce demokratické společnosti nejen v České republice? A proč se populistická rétorika stává politickým mainstreamem? V tomto panelu se zaměří jak na výzvy, kterým demokracie čelí, tak na možnosti řešení krize důvěry, mimo jiné i v lokálním kontextu.

Řečníci:
Zdeněk Mihalco, Mikuláš Minář, Michal Parízek, Martina Hronková, Ondřej Ditrych

Sobota 6.10. - Festivalový den


Festivalový den na náměstí Republiky v Praze (CZ)

Koncert
11:00 - 21:00, náměstí Republiky, Praha

Nadace Forum 2000 ve spolupráci s Linhartovou nadací

Během tohoto celodenního programu na podporu demokracie a občanského sektoru se můžete těšit na hudební vystoupení, autorská čtení, prezentace prezentace 28 neziskovek a zajímavé rozhovory.


Semdžong, tibetský výcvik mysli: moudrost dalajlamů a mistrů z Nálandy (EN)

Workshop
16:00 - 19:00, MAITREA - Dům osobního rozvoje

Ve spolupráci se Spiti Sapan

Mimořádná příležitost, při níž se můžete seznámit s nejdůležitějšími principy výcviku mysli prostřednictvím skutečného tibetského mistra a proniknout do tajemství našeho vědomí. Jak mysl utváří naše vnímání každodenního života a jak na základě toho můžeme svůj život proměnit? Využití této prastaré moudrosti v každodenní praxi může mít léčivý účinek jak přímo na jednotlivce, tak nepřímo na celou společnost.
Registrujte se zde.

Řečníci:
geše Tändzin Dargjä


LSD, lidská práva a černí panteři: Revolta 1968 v zrcadle pop-music (CZ)

Debata
16:00 - 18:00, GASK Kutná Hora

Ve spolupráci s Galerií Středočeského kraje

Rok 1968 přinesl ostré společenské a politické proměny nejen v Československu. Na mnoha místech západního světa se odehrávaly konfrontace mezi svobodným, experimentálním duchem sixties a dlouhodobým nastavením společnosti. Pop-music, její napětí, entuziasmus a schopnost strhnout odrážely boje o roli psychedelických látek, black power čili emancipaci Afroameričanů nebo pacifismu. Projekci dobových hudebních výstupů, plakátů a artefaktů připravil a komentuje hudební publicista Pavel Klusák.

Řečníci:
Pavel Klusák

Neděle 7.10.


Čína za svými hranicemi: Od Tibeťanů k pásu a stezce (EN)

Diskuze
16:00 - 18:00, Café Kampus

Informační centrum pro demokracii a lidská práva v Číně ve spolupráci s Project Syndicate

Čeho je Čína schopná a co může či by mělo být uděláno, abychom se zabezpečili proti jejímu vzestupu? Tibetští exulanti se na tyto existenční otázky naléhavě snaží odpovědět. Tato diskuze se bude zabývat vlivem Pekingu na kohezi tibetské diaspory a zohlední tibetskou zkušenost s čínským přístupem k obraně „klíčových zájmů“ v zahraničí.

Řečníci:
Juan Pablo Cardenal, Tenzing Rigdol, Lobsang Sangay, Greg Bruno, Kate Saunders, Martin Hála


Máme si balit? Úpadek liberální demokracie a vzestup anti-semitismu ve střední Evropě (EN/CZ)

Diskuze
16:00 - 17:30, Maiselova synagoga

Ve spolupráci s Židovským muzeem v Praze

Antisemitismus ve střední Evropě se po jisté odmlce opět dostává do veřejného prostoru. V Maďarsku, v Polsku, i na Slovensku jsou antisemitské motivy využívány jako vhodný nástroj při hledání obětního beránka, který může za existující a údajné domácí politické problémy. Je vzestup antisemitismu doprovodným jevem narůstajícího neliberalismu? Bude se na Židy opět nahlížet jako na „ty druhé“, kteří nejsou součástí národa? Političtí lídři tolerující antisemitismus mají často vřelé vztahy s Izraelem. Jak vysvětlit kombinaci antisemitismu a pro-sionismu?

Řečníci:
Irena Kalhousová, Konstanty Gebert, Martin Poliačik, Jan Fingerland


Debata: Může stát omezovat svobodu slova? (CZ)

Debata
18:00 - 20:00, Skautský institut

Ve spolupráci s Asociací debatních klubů

Může demokratický stát omezovat své občany ve vyjadřování názoru? Na to, i na další se budeme snažit najít odpověď. V první části večera Vám debatéři českého národního týmu představí argumenty pro i proti omezování svobody projevu, a to v debatě, kterou rozhodne akreditovaný a nestranný rozhodčí. V druhé části večera budete mít možnost Vy v této diskuzi pokračovat a sdělit svůj názor ostatním.

Řečníci:
Václav Soukup

Pondělí 8.10.


Vztah společnosti k nadaným a přemýšlivým dětem a vztah těchto dětí ke společnosti a demokracii (CZ)

Diskuze
15:00 - 17:00, Evropský dům

Ve spolupráci se Společností pro talent a nadání /STaN/

Má-li být svět lepší, potřebuje děti, které jsou přemýšlivé, chtějí porozumět podstatě věcí a hledají pravdu a smysl. Takové děti jsou vnímavé, citlivé a kritické vůči sobě i okolí. Nechtějí se smířit s povrchností a nespravedlností. Mají nepříjemně logické otázky a jsou tvrdohlavé. Máme je v tom podporovat nebo chceme, aby se nelišily od ostatních? Jak má vypadat jejich výchova a vzdělávání?


Právo na život vs. nulová tolerance (CZ)

Diskuze
16:30 - 18:00, Skautský institut

Ve spolupráci s Institutem pro sociální inkluzi

Politika nulové tolerance představuje rychlá a radikální řešení, represe vůči každému, kdo je označený jako „nepřizpůsobivý“. Tento koncept nikde nefunguje, situace se naopak zhoršila. Nulová tolerance rozděluje občany na viníky a nevinné, slušné a neslušné. Vytváří atmosféru strachu a zesiluje pocit ohrožení. Proč je nulová tolerance stále tak populární u politiků i voličů? Budou se komunální politici předhánět, kdo zavede ještě nulovější toleranci?

Řečníci:
Veronika Knoblochová, Lucie Trlifajová, Vít Lesák, Alena Zieglerová


Demokracie: Jak dát zaznít hlasu občanů ve světě algoritmů? (EN/CZ)

Diskuze
18:00 - 19:30, Rakouské kulturní fórum

Ve spolupráci s Institutem pro křesťansko-demokratickou politiku

Cílem akce je vyvolat diskusi o demokracii z pohledu křesťanské demokracie, která byla jedním z hybatelů integrace Evropy. Současné výzvy vyžadují na jedné straně těsnější spolupráci (v oblasti bezpečnosti a obrany, společného trhu) a zároveň vyžadují podporu veřejnosti. Měla by spolupráce spočívat na hodnotách křesťanské demokracie nebo na něčem jiném?

Řečníci:
Artur Gerasimov, Marian Jurečka


Vzájemné porozumění - umíme to s cizinci? (CZ)

Diskuze
18:00 - 19:30, Sněmovní 7

Ve spolupráci s Integračním centrem Praha

Vzájemné poznávání Čechů a cizinců je jednou z podmínek úspěšné integrace a klidného soužití. S jakými překážkami během něj se můžeme setkat? A jak společnou komunikaci vést lépe a s respektem?

Řečníci:
Zuzana Schreiberová, Miroslava Danyljuková, Marie Heřmanová, Hadis Medenčević


Rohingové - svědectví z Bangladéše (CZ)

Diskuze
18:00 - 20:00, Studetský klub Celetná

Ve spolupráci s Online encyklopedií migrace

V nedávné době došlo k masivnímu exodu Rohingů do Bangladéše v důsledků perzekuce, která je řízená barmskou armádou. V Bangladéši tak vznikl největší uprchlický tábor na světě takřka přes noc. Cílem této veřejné debaty je zvýšit povědomí o tíživé v situaci nejen v Barmě, ale i v Bangladéši. Součástí události je projekce snímku českého dokumentaristy Martina Trabalíka a výstava fotografií indologa Zbyňka Muchy, kteří přivezli exkluzivní materiál přímo z největšího upchlického tábora.

Řečníci:
Martin Trabalík, Zbyněk Mucha


Krym: Zapomenutý poloostrov? (UA/CZ)

Diskuze a party
18:30 - 21:00, Experimentální prostor NoD

Ve spolupráci s Člověkem v tísni

Pronásledování, prohlídky, zadržování, věznění. To vše během čtyř let po anexi Krymu Ruskem zažili na vlastní kůži obyvatelé Krymu, zejména Krymští Tataři, advokáti nebo nezávislí novináři. I přes řadu rezolucí OSN a výzev EU a mnoha lidskoprávních organizací se téma Krymu postupně vytrácí z titulních stran. Mění se situace na poloostrově v zamrzlý konflikt? Jak se změnil život obyvatel Krymu po anexi? A podařilo se jim najít své místo v podmínkách nového režimu?

Řečníci:
Illmi Umerov, Tamila Tasheva


Youth, speak up! Desítky úspěšných mladých lidí z různých oborů a jejich vize budoucnosti naší země. (CZ)

Diskuze
18:30 - 20:30, Lucerna Music Bar

Ve spolupráci s Klubem mladých politologů

Jak by naše republika vypadala, kdyby ze dne na den došlo ke generační obměně těch, kteří rozhodují o jejím budoucím směřování? Úspěšní mladí lidé z řady profesních oborů vystoupí s krátkým příspěvkem jejich vize budoucnosti ČR. Publikum bude mít příležitost reagovat na řečníky či říci pár vlastních slov. Výstupem bude Vize nastupující generace, ke které se bude možno připojit na internetu.


Večer s Alexejem Kelinem v Benešově (CZ)

Diskuze
17:00 - 18:30, Cirgus

Přijďte se seznámit Alexejem Kelinem, člověkem s neobyčejně zajímavou osobní i rodinou historií. Tento vystudovaný elektrotechnik a spoluautor několika patentů v roce 1968 krátce emigroval do Německa, ale poté se vrátil kvůli rodičům, kteří do Československa přišli ze Sovětského svazu ještě před jeho narozením. Za normalizace byl pod dohledem StB a podílel se na pašování tiskovin do SSSR. V 90. letech byl předsedou Rady vlády pro národnostní menšiny.

Řečníci:
Alexej Kelin

Úterý 9.10.


Hodnota mezigeneračních vztahů v současné společnosti (CZ)

Diskuze
10:00 - 12:00, Knihovna Václava Havla

Ve spolupráci s Duhovým tandemem

Každá generace se od té předchozí v něčem liší, dochází tak ke střetům, neporozumění. A to více, pokud se k tomu přidá zrychlený vývoj společnosti jako takový. Mohou si tyto generace vlastně vůbec ještě rozumět? Potřebují se a jsou pro sebe stále takovou inspirací, jako tomu bylo dříve? Jaký je obraz seniorů v dnešní společnosti, a naopak jak o dnešní společnosti přemýšlejí senioři? Jaké ve společnosti panují vzájemné předsudky, jak vznikají a k čemu vedou? Pojďte s námi, s odbornou veřejností, se seniory, ale také s dětmi diskutovat v rámci Festivalu demokracie!


Obstojí demokratický svět v tibetském testu? (EN)

Diskuze
11:00 - 12:30, Sněmovní 7

Ve spolupráci s Češi Tibet podporují

Pojmem Tibetský test nazval Edward Lucas zkoušku ochoty demokratického světa postavit se za klíčové principy, i přes vyhrožování a hrozbu čínské odvety. V panelové diskuzi budeme diskutovat roli tibetské exilové vlády a její plán, jak čelit budoucnosti, nazývaný vize 5-50. Prozkoumáme, zda demokratický svět v Tibetském testu selhává. Maje podobnou historickou zkušenost, neměli bychom být více solidární?

Řečníci:
Lobsang Sangay, Edward Lucas, Magdaléna Vášáryová, Karel Schwarzenberg, Thomas Mann, Martin Bursík, Alison Reynolds


Bohatá země, chudá země: Regionální rozdíly v ČR nejen skrze vzdělávání (CZ)

Diskuze
14:00 - 16:00, Pražské kreativní centrum

Ve spolupráci s EDUin

Česká republika je považována za zemi s nízkými sociálními a ekonomickými rozdíly. Přitom Praha patří mezi nejbohatší regiony Evropy, zatímco některé regiony očividně chudobu, stárnou a přicházejí o vzdělané lidi. Jaká rizika z toho vyplývají? A co se s tím dá dělat?

Řečníci:
Edita Stejskalová, Daniel Hůle, Bob Kartous, Jan Školník, Saša Uhlová


Mladí lidé, demokracie a politika (EN)

Diskuze
14:30 - 16:00, Americké centrum

Ve spolupráci s National Democratic Institute

Mladí ze Střední Evropy se stále více obrací k ne-mainstreamovým, často až radikálním politickým východiskům. Pro tradiční politické strany v regionu je obtížné oslovit mladé voliče, kteří o formální stranickou angažovanost nejeví zájem. Průzkum veřejného mínění, který NDI ve spolupráci s partnerskými organizacemi provedlo mezi mladými ve věku 16 až 29 let, by měl poodhalit více o politických postojích, hodnotách, zdrojích informací a politické participaci mladých v Maďarsku, Polsku a na Slovensku. Tato diskuze rozebere současné a budoucí implikace závěrů z provedné studie.

Řečníci:
Olga Gyarfášová, Zuzana Papazoski, Veszna Wessenauer, Markéta Gregorová


V4: Občanská společnost pod tlakem? (CZ)

Diskuze
15:30 - 17:00, Evropský dům

Ve spolupráci s DEMAS - Asociací pro podporu lidských práv

Postoj k organizacím občanské společnosti ve visegrádských zemích se v posledních letech výrazně zhoršil nejen u některých politiků, ale i určitých skupin občanů. Děje se tak navzdory skutečnosti, že neziskové organizace vznikají z popudu občanské společnosti samotné a nikoli "shora", jako je tomu např. v Rusku, nebo i navzdory tomu, že mnohdy suplují roli státu tam, kde stát svou úlohu hrát nemůže nebo nechce.

Řečníci:
Robert Basch, Robert Břešťan, Roman Joch, Lucia Najšlová


Počin a trest: Dekret 349 - zákon, který dělá z umění zločin; Diskuse s nezávislými kubánskými umělci (EN)

Diskuze
16:00 - 17:30, Langhans, Centrum Člověka v tísni

Ve spolupráci s Cuba Before the Dawn

Vláda na Kubě považuje nezávislé umělecké aktivity za ohrožení kontroly nad svým (uměleckým) světem. Zatkla zakladatele a účastníky umělecké přehlídky 00Bienal, prvního nezávislého Bienále v Havaně, postihla zakladatele Muzea disentu a uvěznila performery proti ‘Zákonu umělecké cenzury’ 349. Artivisté a organizátoři těchto akcí budou diskutovat o limitech tvůrčího protestu vůči totalitnímu režimu.

Řečníci:
Tania Bruguera , Luis Manuel Otero Alcántara, Yanelys Núñez Leyva, Lester Alvarez Meno


(S)tisk doby (EN)

Diskuze
16:00 - 17:30, Knihovna Václava Havla

Ve spolupráci s Centrem současného umění DOX

(S)TISK DOBY - kulatý stůl s novináři a komentátory zastupujícími různá média o aktuálních politických, ekonomických a sociálních otázkách. Diskuze se konají měsíčně v Centru současného umění DOX. Pro Festival demokracie, doprovodný program konference Forum 2000, proběhne debata zahraničních novinářů a korespondentů o "post-truth" médiích, dezinformacích a sociálních sítích.

Řečníci:
Natalia Churikova, Daniel Anýž, Nedim Dervisbegovic, Todd Nesbitt, Daniela Retková


Solidární Evropa: Jsme Evropané nebo jenom Češi? (CZ)

Koncert a diskuze
16:30 - 18:00, Rakouské kulturní fórum

Ve spolupráci se Spiralis

Diskuze o našem vztahu k Evropě, Evropské unii. Je na čase se ptát nejen, co může udělat Evropa pro nás, ale co můžeme udělat my pro Evropu. Zkušenosti hlasové virtuosky, hrdé dcery afrického migranta narozené v Praze. Představení kampaně Make Europe Great For All.

Řečníci:
Jolana Turnerová, Ridina Ahmedová, Milena Vicenová, Kateřina Jonášová


Nikaragua: Protivládní protesty pokračují (ES)

Diskuze
16:30 - 18:00, Americké centrum

Demokratická solidarita

Od dubna 2018 došlo v Nikaragui k masivním protivládním protestům. Původní demonstrace proti navrhovaným důchodovým reformám se proměnily v rozsáhlé protesty volající po rezignaci prezidenta Ortegy. Zanechaly po sobě více než 300 mrtvých a 2 830 zraněných a nejméně 700 nezvěstných. Jaké jsou možnosti nadcházejícího vývoje situace v zemi?

Řečníci:
Rafael Rincón, Edipcia Dubón, José Miguel Vivanco


Fake news: pravda, lži a polopravdy ve veřejném prostoru (CZ)

Přednáška
17:00 - 19:00, FSV UK, Budova Hollar

Ve spolupráci s Českou televizí a Institutem komunikačních studií a žurnalistiky, FSV UK

Výsledkem spolupráce České televize s vysokými školami je společný přednáškový blok, na kterém se podílejí panelisté z ČT a pořádající univerzity. Cílem je studenty seznámit s pohledy a přístupem České televize na téma dezinformací ve veřejném prostoru. Přednášky jsou určené především budoucím pedagogům, otevřené jsou však všem studentům včetně studentů posledních ročníků gymnázií.

Řečníci:
Jan Jirák, Světlana Witovská, Jakub Szánto, Alice Němcová Tejkalová


Jak předejít vyschnutí půdy a demokracie. (CZ)

Diskuze
17:00 - 19:00, Skautský institut

Ve spolupráci s EKODOMOV

Půda vysychá a mění svoji kvalitu, podobně jako demokracie. Globalizace, ekonomické a mocenské zájmy proměňují skutečné hodnoty ve virtuální realitu štěstí, strachu, cukru a biče, mizí tradiční jistoty. Vyhovuje nám současná situace, přírodní a společenské klima?Existuje právní odpovědnost a umíme zhodnotit kvalitu či způsobené škody?Můžeme jako občané vývoj půdy a demokracie ovlivnit, změnit?


Ruská asertivita na hranicích. Hrozba pro demokratické systémy středoevropských států? (CZ)

Diskuze
17:00 - 19:00, Rezidence Ostrovní

Ve spolupráci s Institutem pro politiku a společnost

Zejména od roku 2014, kdy proběhla anexe Krymu a začíná konflikt na východě Ukrajiny, dochází k výrazným změnám chování Ruska v mezinárodním prostoru. Rusko posiluje své aktivity proti zemím považovaným za nepřátelské. Ruské zpravodajské a vlivové operace a masivní produkce propagandy a dezinformací jsou tak jednou z dalších výzev pro stále poměrně mladé středoevropské demokracie.

Řečníci:
Ondřej Soukup, Tinatin Khidasheli, Jaroslav Bžoch, Greta Monika Tučkutė, Andrey Pivovarov, Jan Šír, Jonáš Syrovátka


Západ a mezinárodní vztahy v éře Donalda Trumpa (EN/CZ)

Diskuze
17:00 - 19:00, CEVRO Institut

Ve spolupráci s CEVRO Institutem

Posledních sto let USA určovaly hodnotový, bezpečnostní i ekonomický rámec Západu. Vliv globalizace, redistribuce moci ve světě a návrat reálpolitiky i obchodních válek kladou otázky ohledně budoucnosti. Veřejnému prostoru dominuje prezident Trump – komunikací na twitteru počínaje a transakční diplomacií konče. Jaká je budoucnost Západu? Jaká bude role USA? A jaká bude role amerických spojenců? Jsme na prahu světa win-win, jak předvídali promotéři globalizace, anebo nás čeká jen nová variace na tradiční „zero-sum game“?

Řečníci:
Alexandr Vondra, Amichai Magen, Dan Schueftan, Joshua Muravchik


Handicap a svoboda (CZ)

Projekce a diskuze
18:00 - 21:00, Centrum Paraple

Ve spolupráci s Centrem Paraple

Svoboda je také převzetí a uplatnění odpovědnosti za svůj život. Pro uplatnění vlastní svobody potřebuje člověk se zdravotním handicapem svobodnou a demokratickou společnost.

Řečníci:
Helena Třeštíková


Čas na první českou prezidentku (CZ)

Diskuze
18:00 - 20:00, Knihovna Václava Havla

Ve spolupráci s Fórem 50 % a Českou ženskou lobby

Téměř sto let po získání volebního práva pro ženy je čas na první českou prezidentku. Proč jsme ještě nikdy v čele země neměli ženu? Čelí ženy v politice bariérám? Co můžeme udělat pro to, aby se v nadcházejících prezidentských volbách objevilo více žen mezi kandidáty? Rovnost žen a mužů v politickém rozhodování představuje nedílnou součást demokratických hodnot a demokratické společnosti.

Řečníci:
Michal Horáček, Atifete Jahjaga , Veronika Šprincová, Ivan Gabal


Jak učit o EU? Potřebujeme výchovu k evropanství? (CZ)

Diskuze
18:30 - 20:00, Rakouské kulturní fórum

Ve spolupráci s Asociací pro mezinárodní otázky (AMO)

V České republice neexistuje ucelená koncepce vzdělávání o Evropské unii. Forma a penzum informací, které se k mladým lidem dostanou, tak často záleží na učiteli, jeho životních zkušenostech, rozhledu a času, který má v konkurenci ostatních předmětů. Stát nepřikládá tomuto tématu přílišnou váhu a zkratkovité mediální výměny o Erasmu, spíše ukazují, jak informovanou veřejnou debatu raději nevést. Jak tedy v době, kdy je vlažný vztah k EU národním mainstreamem, dál?

Řečníci:
Tomáš Prouza, František Novotný, Salim Murad, Michal Řezáč


Chavismus: Mor 21. století (ES/EN)

Projekce a diskuze
18:30 - 20:30, Americké centrum

Demokratická solidarita ve spolupráci s CASLA Institutem

Dokument "Chavismus: Mor 21. století" režiséra Gustava Tovara Arroya se snaží zvýšit povědomí o hrozné tragédii, která ve Venezuele začala v době, kdy vládl Chávezův režim. Vypráví příběh země, která byla zničena populistickým vůdcem Hugo Chávezem, jehož katastrofální vedení vyústilo v zhroucení nejbohatší země Latinské Ameriky.

Řečníci:
Tamara Sujú, Gustavo Tovar Arroyo


Demokratizace náboženství, demokratizace společnosti (EN/CZ)

Diskuze
19:00 - 20:30, Maiselova synagoga

Ve spolupráci s Židovským muzeem v Praze

Vznik a rozvoj moderních demokratických hodnot zahrnoval i jejich emancipaci od náboženství. V západní společnosti náboženství mnohdy přejímají demokratický étos a napomáhají jeho formování. Jak velkou stopu zanechal tento étos ve struktuře myšlení a fungování náboženských komunit? Může být náboženství jedním z činitelů demokracie? Nebo by v náboženství měly být otázky jako genderová rovnost, autorita či význam institucí určované jinými pravidly?

Řečníci:
William Cook, Paul Cliteur, Pavel Hošek


Večer pro občanskou společnost: Jak se dostat z bubliny (CZ)

Prezentace
19:30 - 22:00, Impact Hub Praha

Ve spolupráci s Nadací Neziskovky.cz, EVZ Lab for Civil Society

Věříme v sílu inovativních řešení v oblasti posilování občanské společnosti a demokracie. Představíme projekty oslovující veřejnost mimo “naší bublinu” a ukážeme příklady dobré praxe z oblasti kampaní, komunikace s veřejností či zvyšování povědomí v oblasti posilování demokracie. Poskytneme prostor pro setkání partnerů, kteří se do tématu posilování důvěry společnosti vůči NNO zapojují.


Fórum "O nás s námi" (EN/CZ)

Diskuze
08:00 - 12:00, Hodina H, Pelhřimov

Ve spolupráci s Hodinou H

Fórum, kde se setkají děti a mladí lidé s dospělými, experty a společně budou hledat cestu k nastavení politiky mládeže ve městě. Fórum řeší otázku přínosů politiky mládeže, vytvoření systému zapojení mládeže do veřejného dění


Večer s Irenou Kalhousovou v Českých Budějovicích (CZ)

Diskuze
17:00 - 18:30, České Budějovice

Přijďte se seznámit s českou doktorandkou na London School of Economics, která se ve svém výzkumu zabývá problematikou Blízkého východu a jeho současnými konflikty. Irena Kalhousová působila v řadě organizací a pravidelně přispívá do českých médií jako komentátorka. Je členkou programové rady Nadace Forum 2000.

Řečníci:
Irena Kalhousová


Vede růst populismu ve střední Evropě k euroskepticismu? (SK)

Diskuze
18:00 - 19:30, Velvyslanectví ČR v Bratislavě

Ve spolupráci s GLOBSEC a Českým centrem v Bratislavě

Evropský prostor čelí růstu popularity politiků, kteří zakládají svou rétoriku mimo jiné na populismu kritizujícím EU. Tito politici často hovoří o diktátu Bruselu či omezování suverenity. Je euroskepticismus odezvou na selhání evropských politických elit a směřuje k přirozenému ozdravení EU nebo je snahou o její rozbití? Jak se euroskeptické postoje odrážejí ve vnímání EU ve společnosti?

Řečníci:
Aneta Világi, Ladislav Miko, Dominika Hajdu, Radovan Geist


Mladí lidé, demokracie a politika (PL)

Diskuze
18:00 - 19:30, České centrum Varšava

Ve spolupráci s National Democratic Institute

Mladí ze Střední Evropy se stále více obrací k ne-mainstreamovým, často až radikálním politickým východiskům. Pro tradiční politické strany v regionu je obtížné oslovit mladé voliče, kteří o formální stranickou angažovanost nejeví zájem. Průzkum veřejného mínění, který NDI ve spolupráci s partnerskými organizacemi provedlo mezi mladými ve věku 16 až 29 let, by měl poodhalit více o politických postojích, hodnotách, zdrojích informací a politické participaci mladých v Maďarsku, Polsku a na Slovensku. Tato diskuze rozebere současné a budoucí implikace závěrů z provedné studie.

Řečníci:
Weronika Paszewska, Stanisław Zakroczymski, Filip Pazderski, Jana Jůzová

Středa 10.10.


#JáDemokracie: Co znamená demokracie a svoboda pro mladé lidi? (CZ)

Diskuze
11:00 - 13:00, Knihovna Václava Havla

Svoboda a demokracie - dvě krátká slova, která každý den slyšíme, čteme a vyslovujeme, ale co pro nás přesně znamenají? Vyzvali jsme proto středoškoláky, tedy mladé lidi, kteří se brzy zapojí do veřejného života jako voliči, aby nám v rámci soutěže #JáDemokracie poslali krátké videopříspěvky na toto téma. Podíváme se na vítězné video a v následné debatě hlouběji rozebereme, jaké místo zaujímají demokracie a svoboda v hodnotách mladých lidí.
Registrujte se zde.

Řečníci:
Václav Kříž, Andrea Procházková, Johanna Nejedlová, Martin Mikšík


...a co dál? Restorativní spravedlnost v případech porušování lidských práv s Carollan Braum a Williamem Cookem (EN)

Diskuze
14:30 - 16:00, Anglo-Americká univerzita

Ve spolupráci se Školou mezinárodních vztahů a diplomacie AAU

Diskuze představí případy obětí hledajících spravedlnost při porušení jejich lidských práv. Právo na spravedlivý proces je hlavním pilířem demokracie, znamená to však nutně soudní proces? S tím, jak alternativní způsoby urovnávání sporů nabírají na popularitě, neměli bychom zvážit mimosoudní vyrovnání jako prostředek také v případech porušování lidských práv? Diskuze porovná klasické soudní vedení sporu s mimosoudními cestami ke spravedlnosti, jejich úspěšnost v dosažení spravedlivého vyrovnání, zamezení dalšího násilí, odškodnění obětí a celkového uzdravení společnosti.

Řečníci:
Carollann Braum, William Cook


Jak (za)chránit svět: Jaké jsou recepty na zlepšování životních podmínek v chudých částech světa? (CZ)

Diskuze
15:00 - 17:00, Evropský dům

Ve spolupráci s FoRS- Českým fórem pro rozvojovou spolupráci

Svět je stále více globalizovaný a my se už léta tážeme, jak pomoci zlepšit životní podmínky v chudých částech světa. Měli bychom se zaměřit na klimatickou změnu, podpořit aktivní zapojení místních obyvatel, zajistit vyšší financování rozvojových aktivit nebo lobbovat za dodržování důstojných pracovních podmínek? Jistě neexistuje jediná odpověď, a co člověk, to jiný uhel pohledu. Proto tuto otázku položíme našim panelistům a panelistkám, kteří pocházejí z odlišných prostředí, ale mají za sebou řadu zkušeností z rozvojových aktivit. Cílem debaty je sdílení dobré praxe a rozmanitosti v hledání odpovědí jak s panelisty, tak s účastníky z pléna.

Řečníci:
Martin Andrle, Ludmila Böhmová, Martin Hutař, Jiří Škvor, Magdalena Vaculčiaková, Petra Procházková


Autorita, totalita, demokracie: Příběh jedné země v srdci Evropy (CZ)

Diskuze
15:30 - 17:30, Americké centrum

Ve spolupráci s Politologickým klubem FSV UK

Jsou Češi skuteční demokraté? Nejenom na tuto otázku hledáme odpověď na debatě, která se zaměří na minulost Čechů v nedemokratických režimech v protikladu se současným životem v demokracii. První blok bude věnován vzpomínkám pamětníků, ale také pohledu odborníků. Druhý blok bude o současnosti a o tom, zda jsou Češi opravdu demokraté a jakou úlohu hraje historie v jejich vnímání demokracie.

Řečníci:
Milena Havlůjová, Vojtěch Kyncl, Jiří Padevět, Jan Charvát, Jindřich Šídlo, Mirek Topolánek


Role soukromých podniků v dnešní demokratické společnosti (EN)

Diskuze
16:00 - 17:30, Americká obchodní komora v ČR

Ve spolupráci s Business Leaders Forum a AmCham

Soukromý sektor by měl hrát významnou roli v dnešní společnosti, často to tak ale není. Transparentnost, etika, udržitelnost, demokracie... vše jsou to aktuální témata, která se nás dotýkají, jak to ale řeší firmy? Jakou roli mají hrát v dnešní společnosti? Je důležité, aby se veřejného života účastnily? A pokud ano, tak jak? Přijďte si poslechnout názory odborníků na toto téma a zapojit se do diskuze.

Řečníci:
Jakub Klepal, Václav Muchna, Martina Slabá, Weston Stacey


Čínský vliv v ČR: Může být zvyšování čínských aktivit ohrožením pro naši zemi? (CZ)

Diskuze
17:00 - 19:00, Šebkův palác

Ve spolupráci s Institutem pro politiku a společnost

Častým tématem posledních měsíců je vliv cizích států a korporací v ČR. Předmětem diskuzí je i působnost čínských firem na našem území, jelikož od začátku mandátu Miloše Zemana se působnost těchto společností zvýšila. Nárůst obchodní výměny mezi Českem a Čínou zatím dle ekonomů nedosáhl kýženého efektu, a proto se mnoho lidí ptá, zda má prohlubování spolupráce se společnostmi z Číny smysl.

Řečníci:
Štefan Füle, Martin Hála, Jan Lipavský, Stanislav Berkovec


Začni od sebe (EN)

Workshop
17:30 - 19:30, Národní informační centrum pro mládež

Ve spolupráci s International Young Naturefriends

Workshop a dokument se zaměřuje na metodu Betzavta, empirický přístup k občanskému vzdělávání. Díky workshopu si účastníci uvědomí, jakým způsobem jejich chování působí na ostatní a jak se skutečný dopad jejich chování může lišit od jejich mentálního obrazu o sobě. Otázky k zamyšlení: Co je pro mě svoboda? Jaký vliv mohu uplatnit v demokratickém rozhodování? V jakých případech rozhoduje většina? Registrujte se zde.


PROBUĎTE VNITŘNÍHO GÉNIA V SOBĚ I DRUHÝCH - WORKSHOP PRO VŠECHNY, KDO (SE) RÁDI BAVÍ A ZÁROVEŇ UČÍ (CZ)

Workshop
18:00 - 19:30, Evropský dům

Ve spolupráci s Imaglee

Demokracie stojí a padá se schopností vcítit se do druhých a jasně jim sdělit své myšlenky prostřednictvím slov a čísel. Zahrajte si odzkoušené slovní i matematické výukové hry a zkuste vymyslet své vlastní. Využijete je ve výuce dětí i vedení dospělých: těch mimořádně nadaných i těch se specifickými potřebami. Objevte kouzlo karet s čísloobrázky, 1MA6LEE = Imaglee, s jedním z jejich autorů.


Překlenutí generační propasti v otázkách migrace, ekonomiky a bezpečnosti (EN)

Diskuze
18:00 - 19:30, Rakouské kulturní fórum

Ve spolupráci s EUROPEUM

V celé Evropě zeje stále širší propast mezi postoji starších generací a jejich potomků k politickým otázkám. Tato skutečnosti přispěla mimo jiné k Brexitu, kde je odlišnost mezi staršími a mladšími lidmi evidentní, dále je viditelná v debatě o ekonomice, kde jsou mladší lidé vystaveni problémům na realitním trhu. Rozdíly jsou patrné i v názorech na klimatickou změnu a skloubení bezpečnosti s respektem k lidským právům. Jak lze tuto propast překlenout a jak k tomu najít řešení?


Mantinely demokracie (CZ)

Diskuze
18:00 - 19:30, Americké centrum

Ve spolupráci s Rekonstrukcí státu

Lze poznat, kdy je demokracie ohrožena? Kde jsou mantinely odpovědného a demokratického vládnutí? Kdo má hlídat, zda nejsou demokratické principy překračovány? Přijďte společně s námi hledat odpovědi a zamyslet se nad výzvou Mantinelydemokracie.cz


Kritické myšlení (CZ)

Přednáška
18:00 - 20:00, Vysoká škola ekonomická, místnost SB 322

Ve spolupráci s Katedrou managementu, FPH VŠE

Kritické myšlení je schopnost posoudit kvalitu informací a rozumně se na jejich základě rozhodovat. To není legrace, když jich je hodně a velká část z nich je nepravdivá. Pobavíme se o tom, jak se k informacím dostat a jak je vyhodnocovat, abyste lépe dokázali rozeznat hloupost od skutečnosti a nenechali se napálit.

Řečníci:
Lukáš Hána, Kateřina Jiřinová


Důstojnost a lidská práva v současném systému psychiatrické péče v ČR a ve světě (CZ)

Diskuze
19:00 - 20:30, Divadlo Inspirace

Jaká je situace v dodržování lidských práv lidí se zdravotním postižením v různých státech Evropy? Jaký je rozdíl v tomto ohledu mezi státy EU a ostatním světem?Jak vnímají porušování lidských práv lidskoprávní aktivisté a samotní lidé se zkušeností s duševním onemocněním? Tyto a další otázky nám zodpoví lidé dlouhodobě se angažující v boji za lidská práva včetně členů Studia 27, týmu žurnalistů se zkušeností s duševním onemocněním.

Řečníci:
Milena Černá, Zuzana Durajová, Pavel Novák


Svoboda médií veřejné služby ve střední Evropě: Nastal čas normalizace? (CZ)

Diskuze
19:00 - 20:30, Knihovna Václava Havla

Ve spolupráci se Svobodu médiím!

Postavení médií veřejné služby ve střední Evropě se neustále zhoršuje. Lze udržet jejich svobodu a nezávislost v prostředí silných autoritativních vlád? Jak čelit pokušení moci plně ovládnout veřejný prostor?

Řečníci:
Adam Černý, Vlastimil Venclík, Janek Kroupa, David Smoljak, Štefan Hríb


Zdravá občanská společnost (CZ)

Konference
09:00 - 18:00, Multimediální sál, Krajský úřad Libereckého kraje

Ve spolupráci s ANNOLK - Asociací NNO Libereckého kraje

Pracovní konference pro osobnosti i zástupce dlouhodobě fungujících subjektů všech tří sektorů z Libereckého i jiných krajů ČR, představení stavu, dobré i chybné praxe současné společnosti ze tří hlavních rovin (tři prezentační + diskusní bloky):
1) aktivní a iniciativní občan
2) občanské struktury a aktivity
3) vize, partnerství a dlouhodobé cíle a jejich (ne)naplňování


Festival demokracie v Hradci Králové: Demokracie: Potřeba kritické změny (EN)

Diskuze
13:00 - 16:00, Krajský úřad Královéhradeckého kraje

Ve spolupráci s Politologickým klubem FF UHK

V rámci Fóra 2000 se uskuteční 10. října 2018 panelová diskuze v Hradci Králové, která bude navazovat na letošní téma: Demokracie: Potřeba kritické změny a pokusí se ho rozšířit o nový pohled skrze Latinskou Ameriku a Afriku v otázkách populismu, nacionalismu a sociálních nerovností. Na panelech bude diskutovat celkem 6 zástupců z řad odborníků na dané téma. Akce probíhá ve spolupráci s Univerzitou Hradec Králové.

Řečníci:
Gabriel Salvia

Čtvrtek 11.10.


Občanský aktivismus, síťování a propojování s politikou (CZ)

Diskuze
17:00 - 18:30, Experimentální prostor NoD

Ve spolupráci se Společně to dáme

Ať chceme nebo ne, občanský aktivismus přímo souvisí s aktuálním politickým děním. V panelové diskusi budeme hledat odpovědi na otázky: Je a nebo není občanský aktivismus důležitou součástí veřejného prostoru? Jak to udělat, aby o sobě jednotliví aktéři věděli a mohli spolupracovat efektivněji? Je, či není nutné propojovat občanský aktivismus s politikou?

Řečníci:
Alena Švejnohová, Mikuláš Minář, Veronika Vendlová, Tomáš Peszinsky, Jana Filipová, Aneta Maléřová, Elva Frouz


Kinolab | Komunity: Chuť pomáhat ve válce (CZ)

Projekce a diskuze
18:00 - 20:00, Langhans, Centrum Člověka v tísni

Ve spolupráci s Chuť pomáhat

Válka na Ukrajině stále trvá. Jaké je to pomáhat vlastníma rukama přímo na frontě? Filmově-diskuzní večer platformy KINOLAB přiblíží prostředí současné východní Ukrajiny, kam před několika lety odjel a dodnes pomáhá potřebným Čech Michal Kody Kislicky, zakladatel dobrovolnické organizace Chuť pomáhat. Jak náročné je setkávat se s každodenní nouzí, co je třeba znát, a je možné, že byste to dokázali i vy?

Řečníci:
Michal Kody Kislicky, Barbora Johansson, Zlatko Teskere


Profesoři v hospodě: Zatmění americké demokracie v Trumpově éře se Stevem Kashkettem (EN)

Diskuze
18:30 - 20:00, Café des Taxis, Anglo-Americká univerzita

Ve spolupráci se Školou mezinárodních vztahů a diplomacie AAU

Má americká liberální demokracie problém? Je její krize trendem poslední doby nebo se varovné znaky projevovaly už dříve? Nebo je Donald Trump tím nejhlasitějším a nejviditelnějším představitelem společenské, ekonomické a politické změny, která se přehnala Amerikou? Každý měsíc vás zveme do Café Des Taxis na drink a diskuzi s přednášejícími Anglo-Americké Univerzity a dalšími experty na nejdůležitější aktuální události ve světě. Podělte se o svůj pohled a své dotazy a přidejte se k dlouhé tradici "politikaření" v hospodě.

Řečníci:
Steve Kashkett


Příklady kampaní občanského aktivismu: Jak zmobilizovat veřejnost? (CZ)

Prezentace
18:45 - 20:15, Experimentální prostor NoD

Jak vést kampaň ve veřejném zájmu? Co funguje a čeho se vyvarovat? Jak přetavit vyvolaný zájem ve smysluplný výsledek? Na tyto a podobné otázky budeme hledat odpovědi v rámci večera prezentací čtyř kampaní občanského aktivismu a následné diskuze. Představí se kampaně Milion chvilek pro demokracii, Mantinely demokracie, Jsme fér - Za manželství pro všechny a Jak to snáší - kampaň za ukončení prodeje vajec z klecového chovu.
Registrujte se zde.

Řečníci:
Lenka Vrtišková Nejezchlebová, Mikuláš Minář, Pavel Buršík, Martin Luhan, Czeslaw Walek


Role rozmanitosti v demokracii

Diskuze
19:00, Bahá'í Centrum

Žijeme ve stále provázanějším světě s mizejícími hranicemi. Jak může uplatňování konceptu jednoty v rozmanitosti přispět k sociální soudržnoti a mírovému soužití? Jak ve společnosti nejlépe podporovat rozmanitost? Má rozmanitost šanci na přežití a nebo se rozplyne vlivem všemožných unifikačních snah? Jakou roli má rozmanitost pro posilování soudržnosti ve společnosti?

Pátek 12.10.


Dopad digitalizace na evropskou demokracii jak ji známe (EN)

Diskuze
19:00 - 20:30, České centrum Berlín

Ve spolupráci s Českým centrem Berlín

Jedna z akcí série rozhovorů o Evropě Let´s Talk About Europe. Série je organizovaná evropskými kulturními instituty v rámci sítě EUNIC Berlin.

Místa konání

A-Centrum
Vítkova 10, Praha 8

Americké centrum
Tržiště 13, Praha 1

Americká obchodní komora v ČR
Dušní 10, Praha 1

Anglo-Americká Univerzita
Letenská 5, Praha 1

Anglo-Americká Univerzita, Café des Taxis
Letenská 5, Praha 1

Bahá'í centrum
Lucemburská 33, Praha 3

Café Kampus
Náprstkova 10, Praha 1

Centrum Paraple
Ovčárská 741, Praha 10

CEVRO Institut
Jungmannova 17, Praha 1

Cirgus
Pražská 295, Benešov

České centrum Berlín
Wilhelmstraße 44, Berlín, Německo

České centrum Budapešť
Szegfű u. 4, Budapešť, Maďarsko

Divadlo Inspirace
Malostranské náměstí 258/13, Praha 1

Evropský dům
Jungmannova 24, Praha 1

Fakulta sociálních věd, Univerzita Karlova, Budova Hollar
Smetanovo nábřeží 6, Praha 1

Experimentální prostor NoD
Dlouhá 33, Praha 1

Galerie Pragovka
Kolbenova 923/34a, Praha 9

GASK Kutná Hora
Barborská 51-53, Kutná Hora

Hodina H, Pelhřimov
Hrnčířská 111, Pelhřimov

ImpactHub Praha
Drtinova 557/10, Praha 5

Informační centrum pro mládež
Na Poříčí 1035/4, Praha 1

 

Knihovna Václava Havla
Ostrovní 13, Praha 1

Krajský úřad Královéhradeckého kraje
Pivovarské nám. 1245, Hradec Králové

Krajský úřad Libereckého kraje, Multimediální sál
U Jezu 642/2A, Liberec

Langhans, centrum Člověka v tísni
Vodičkova 37, Praha 1

Lucerna Music Bar
Vodičkova 36, Praha 1

Maiselova Synagoga
Maiselova 10, Praha 1

MAITREA – Dům osobního rozvoje
Týnská ulička 6/1064, Praha 1

Mamicentrum
Bakalovo nábřeží 1, Brno

Mezinárodní vzdělávací, poradenské a informační centrum ochrany vod Vodňany
Na Valše 207, Vodňany

Nadace POLIS
Mariánské nám. 31, Žilina, Slovensko

Pražské kreativní centrum
Staroměstské nám. 1/4, Praha 1

Rakouské kulturní fórum
Jungmannovo nám. 18, Praha 1

Rezidence Ostrovní
Ostrovní 222/8, Praha 1

Schebkův palác
Politických vězňů 7, Praha 1

Skautský institut
Staroměstské nám. 4/1, Praha 1

Sněmovní 7
Sněmovní 7, Praha 1

Studentský klub Celetná
Celetná 562/20, Praha 1

Komunitní centrum Školská
Školská 28, Praha 1

Vysoká škola ekonomická, místnost RB 101
Nám. Winstona Churchilla 1938/4, Praha 1

Velvyslanectví České republiky v Bratislavě
Hviezdoslavovo nám. 8, Bratislava, Slovensko