„Děkuji prezidentu Havlovi a České republice za pozvání a za povzbuzování v boji za demokracii a svobodu v Zimbabwe i v dalších zemích."
Trudy Stevenson, vůdkyně opozice, Zimbabwe, 2007

Forum 2000 Bulletin, červen 2014

FORUM 2000 BULLETIN

Červen 2014

Milí přátelé,
 
dovolte mi představit Vám čerstvé číslo našeho bulletinu, ve kterém naleznete zprávy o činnosti a nejnovějších projektech Nadace Forum 2000.
 
Především zde najdete podrobnější informace o letošní 18. výroční konferenci Forum 2000, s názvem „Nespokojená demokracie“, která se bude konat 12.–14. října v Praze a 15. října v Brně, Kutné Hoře, Liberci, Ostravě, Plzni, Banské Bystrici, Bratislavě, Budapešti a Krakově. Ohlédněte se spolu s námi také za NGO Marketem 2014, naším dosud největším veletrhem neziskovek a velkým svátkem občanského sektoru. Přinesl nové poznatky a inspirující setkání, ze kterých budeme s radostí čerpat pro ročník příští.
 
Nadace Forum 2000 spoluorganizuje tento měsíc v Praze výstavu věnovanou současným protestům ve Venezuele. Uspořádali jsme také recepci pro poslance tibetského parlamentu v exilu, kteří navštívili Prahu a setkali se s politiky, diplomaty a zástupci občanské společnosti. Chceme tak přispívat k diskusi o důležitosti zachování demokratických hodnot a podpory lidských práv v zahraniční politice a mezinárodních vztazích.
 
Děkujeme Vám za podporu a těšíme se na setkání s Vámi na příštích akcích Nadace Forum 2000.
 
S přátelským pozdravem
Jakub Klepal
výkonný ředitel

18. výroční konference Forum 2000 na téma „Nespokojená demokracie“

Letošní konference Forum 2000 kriticky nahlédne období demokratických transformací uplynulých 20–30 let, jakož i současné výzvy a perspektivy demokracie. Sledujte novinky o akci na webu a Facebooku.

VÍCE ZDE

Výstava o venezuelském „odporu bez cenzury“

Nadace Forum 2000 a Langhans – Centrum Člověka v tísni Vás zvou na výstavu věnovanou protestům ve Venezuele. Přijďte se po celý červen podívat do Centra Člověka v tísni v Praze.

VÍCE ZDE

Znepokojení nad zvratem české politiky vůči Tibetu

Nadace Forum 2000 se zúčastnila shromáždění požadujícího dodržování lidských práv v Číně a Tibetu a uspořádala setkání zástupců tibetského parlamentu v exilu s českými politiky a zástupci občanské společnosti.

SHROMÁŽDĚNÍ   RECEPCE

Ohlédnutí za NGO Marketem 2014

Patnáctý ročník veletrhu neziskovek přivítal rekordní počet vystavovatelů i návštěvníků. Nabídl bohatý doprovodný program po celý den a nesčetné možnosti navázat nové profesní i přátelské kontakty.

VÍCE ZDE   VIDEO

Diskuse o drogách v česko-německém pohraničí

Nadace Forum 2000 a Česko-německé diskusní fórum uspořádaly debatu, které se v Praze zúčastnili čeští a němečtí politici a odborníci ze státní správy i neziskového sektoru.

VÍCE ZDE   FOTO

Logo    www.forum2000.cz          Facebook    Facebook          Twitter    Twitter          Youtube    Youtube

Pokud si nepřejete dostávat informace o aktivitách Nadace Forum 2000, zašlete prosím email s předmětem „Nezasílat“ na registration@forum2000.cz.
Zaregistrujte se k odběru bulletinu.

Projekty

Podporují nás

International Visegrad Fund

 

Najdete nás na