„Význam konference spočívá v tom, že poskytuje cennou příležitost pracovat společně na dalším posilování pozitivních prvků globalizace při současné nápravě prvků negativních.”
Yohei Sasakawa, prezident Nadace Nippon, 2003
Úvodní stránka ProjektyDalší aktivity2011Přednáška Jeho Svatosti dalajlamy

Přednáška Jeho Svatosti dalajlamy

„Hledání štěstí v nejistém světě“

 
Neděle 11. prosince 2011, 13.30–15.30
Kongresové centrum Praha
 
V neděli 11. prosince 2011 se v Kongresovém centru Praha uskutečnila veřejná přednáška nejvyššího duchovního představitele Tibetu Jeho Svatosti dalajlamy s názvem „Hledání štěstí v nejistém světě“.
 
Vstupenky na přednášku byly vyprodány. Výtěžek z prodeje vstupenek bude po odečtení provozních nákladů použit na podporu školy Gyalten v Tibetu prostřednictvím občanského sdružení M.O.S.T. Více o projektu se dozvíte zde.
 
Přednášku bylo možné sledovat v přímém přenosu na našich webových stránkách v sekci Web TV, kde nyní naleznete její videozáznam. Přednáška se uskutečnila v angličtině a byla konsekutivně tlumočena do češtiny.

V pondělí 12. prosince proběhla od 14.15 tiskové konference s Jeho Svatostí dalajlamou.

 

Videozáznamy a fotografie

Videozáznamy a fotografie z návštěvy Jeho Svatosti dalajlamy v Praze ve dnech 10.–13. prosince 2011 naleznete na následujících odkazech:
  • Videozáznam z veřejné přednášky Jeho Svatosti
  • Videozáznam z kulatého stolu s názvem „Demokracie a lidská práva v Asii: Rok od prázdné židle v Oslu“
  • Videozáznam z tiskové konference s Jeho Svatostí
  • Fotografie z celé návštěvy Jeho Svatosti


Nadace Forum 2000 děkuje za spolupráci při organizaci této akce českým protibetským občanským sdružením LungtaM.O.S.T. a ATMA DO.


 

Kulatý stůl „Demokracie a lidská práva v Asii:
Rok od prázdné židle v Oslu“

Jeho Svatost dalajlama se v Praze zúčastnil také kulatého stolu, který se věnoval současnému stavu demokracie a lidských práv v Asii a připoměl výročí udělení Nobelovy ceny míru čínskému disidentovi Liu Xiaobo. Dalšími účastníky diskuse byli Václav Havel, íránská právnička a nositelka Nobelovy ceny míru Shirin Ebadi, čínský disident Jianli Yang, spoluautor Všeobecné deklarace lidských práv Stéphane Hessel a bývalý francouzský ministr zahraničních věcí Bernard Kouchner. Více informací o kulatém stolu naleznete zde.

Další aktivity

Podporují nás

International Visegrad Fund

 

Najdete nás na