„Vaše debaty [na konferenci Forum 2000] získávají na významu ve světle nedávných sporů o karikatury Proroka Mohameda.“
Kofi A. Annan, Generální tajemník OSN, 2006
Úvodní stránka ProjektyDalší aktivity2011Přednáška Jeho Svatosti dalajlamy

Přednáška Jeho Svatosti dalajlamy

„Hledání štěstí v nejistém světě“

 
Neděle 11. prosince 2011, 13.30–15.30
Kongresové centrum Praha
 
V neděli 11. prosince 2011 se v Kongresovém centru Praha uskutečnila veřejná přednáška nejvyššího duchovního představitele Tibetu Jeho Svatosti dalajlamy s názvem „Hledání štěstí v nejistém světě“.
 
Vstupenky na přednášku byly vyprodány. Výtěžek z prodeje vstupenek bude po odečtení provozních nákladů použit na podporu školy Gyalten v Tibetu prostřednictvím občanského sdružení M.O.S.T. Více o projektu se dozvíte zde.
 
Přednášku bylo možné sledovat v přímém přenosu na našich webových stránkách v sekci Web TV, kde nyní naleznete její videozáznam. Přednáška se uskutečnila v angličtině a byla konsekutivně tlumočena do češtiny.

V pondělí 12. prosince proběhla od 14.15 tiskové konference s Jeho Svatostí dalajlamou.

 

Videozáznamy a fotografie

Videozáznamy a fotografie z návštěvy Jeho Svatosti dalajlamy v Praze ve dnech 10.–13. prosince 2011 naleznete na následujících odkazech:
  • Videozáznam z veřejné přednášky Jeho Svatosti
  • Videozáznam z kulatého stolu s názvem „Demokracie a lidská práva v Asii: Rok od prázdné židle v Oslu“
  • Videozáznam z tiskové konference s Jeho Svatostí
  • Fotografie z celé návštěvy Jeho Svatosti


Nadace Forum 2000 děkuje za spolupráci při organizaci této akce českým protibetským občanským sdružením LungtaM.O.S.T. a ATMA DO.


 

Kulatý stůl „Demokracie a lidská práva v Asii:
Rok od prázdné židle v Oslu“

Jeho Svatost dalajlama se v Praze zúčastnil také kulatého stolu, který se věnoval současnému stavu demokracie a lidských práv v Asii a připoměl výročí udělení Nobelovy ceny míru čínskému disidentovi Liu Xiaobo. Dalšími účastníky diskuse byli Václav Havel, íránská právnička a nositelka Nobelovy ceny míru Shirin Ebadi, čínský disident Jianli Yang, spoluautor Všeobecné deklarace lidských práv Stéphane Hessel a bývalý francouzský ministr zahraničních věcí Bernard Kouchner. Více informací o kulatém stolu naleznete zde.

Další aktivity

Podporují nás

International Visegrad Fund

 

Najdete nás na